Історія закладу освіти

/Files/images/3.jpg

Перші згадки про навчання сільських дітей датовані 1866 року, коли при церкві було відкрито два класи. В них дяк навчав учнів читанню, грамоті, а також церковному співу.

Відкриття цієї школи було пов’язане із Земською реформою, згідно якої земства перебрали на себе повноваження організовувати медичне обслуговування населення, а також розвиток освіти.

Класи знаходилися безпосередньо в жилому будинку священика на території церкви. Їх відвідували діти різного віку, проте вивчали однакові предмети. Скільки проіснувала ця школа невідомо.

За радянських часів освіта на селі розвивалася в трьох навчальних закладах. З 1928 року на «кутку», що і понині називається Польок, навчали дітей учителі в приміщенні сільської хати. В центрі села, в хаті священика, також працювала школа, в якій навчали дітей учителі. Крім того, в приміщенні бувшої земської управи (куток Фіалки), працювала виробнича школа. В цій школі навчалися діти різного віку, а також дорослі. Навчання велося за шкільними програмами, релігійні предмети були вилучені. Дорослі вчилися писати і читати.

Першими вчителями в цій школі була сім’я Барабашів, Штоцьких, Марія Степанівна (прізвище не відоме).

У 1935 році побудували приміщення школи, яка діяла до 1977 року.

В школі спочатку було семирічне навчання, пізніше вона стала середньою.

/Files/images/Без имени4.jpg

Першим директором школи був Гладков К.В., його дружина, Гладкова М.С., викладала історію.

Збереглися імена інших учителів: сім’я Черкасових, Барабашів, а також й імена перших учителів, виходців із нашого села: Ціліцький Микола Федорович (перший сільський вчитель), його дружина Ціліцька Анастасія Миколаївна, вчителька початкових класів - Смульська Антоніна Полінарівна.

Перший навчальний рік у новій школі розпочали 245 учнів, перший випуск був у 1937 році. Закінчили школу (тобто навчальний рік) 32 учнів різного віку.

Під час війни навчання не проводилося, в приміщенні школи знаходилася управа поліції.

Директор школи Гладков К.В., Барабаш, Штоцький були учасниками Великої Вітчизняної війни, подальша доля їх невідома.

Відновилося навчання у Дулицькій семирічній школі 1 вересня 1947 року.Згідно даних, що збереглися в архівах школи, в нійі було 310 учнів.

На той час у школі працювали такі вчителі: Пилюта Г.К., Черкасов А.В., Лисенко М.І., Лубківський А.І., Дмоховська М.А., Смульська А..П., Третяк М.М., сім’я Кліщ В.С. і Кліщ Г.М., Пилипчук Г.Ф.

18 червня 1954 року отримали свідоцтво про семирічну освіту 26 учнів 7-а класу і 23 учнів 7 класу. Це був перший повоєнний випуск учнів школи.

З серпня місяця 1953 року Дулицька семирічна школа була реформована у Дулицьку середню школу, в якій навчалося 470 учнів.

/Files/images/4.jpg

Лише до 8-х класів було зараховано 83 учні, а в перший клас пішли 41 учень. Директором школи був Троцько Р.П., педагогічний колектив складався з 27 вчителів.

Перший випуск Дулицької середньої школи (тих, хто пішов у перший клас) відбувся 25 червня 1964 року. Атестати про середню освіту отримали 21 учень. Директором школи з 1957 року був Дзюбенко Олександр Євдокимович.

У 1977 році було збудовано нове приміщення школи за рахунок місцевого колгоспу ім.Кірова(нині ПП «Новагрос»), розраховане на 560 учнівських місць.

Типове двоповерхове приміщення із спортивним залом, залом для стрільби, двома майстернями, актовим залом, їдальнею, 16 просторими кімнатами, бібліотекою, фізкабінетом, хімкабінетом,комп’ютерним класом.

З 1974 року директором школи був Шабатин Олександр Антонович. Педагогічний колектив складався з 34 педагогів. Навчання вперше за довгі роки стало проводитися в одну зміну.

В школі навчалися учні з сіл Дулицьке, Красноліси, Безпечна, Таборів, Чубинці, Рогізна. При школі діяв шкільний інтернат.

/Files/images/8.jpg

На 1 вересня 1977 року в школі нараховувалося 410 учнів. Навчання проводилося за кабінетною системою. Кошти на придбання наочних посібників виділяв районий відділ освіти та місцевий колгосп.

/Files/images/5.jpg

З 1991 року педагогічний колектив школи очолювала Миколюк Надія Василівна, випускниця місцевої школи (закінчила школу у 1972 році).

З 2010 по 2016 роки директором школи була Біляк Ніла Василівна.

З вересня 2016 року керівником навчального закладу призначено Тупайло Ларису Михайлівну.

В даний час керівництво школи здійснює адміністрація в такому складі: директор школи – Біляк Ніла Василівна, заступник директора з навчально- виховної роботи – Ковальчук Алла Євгенівна, заступник директора з навчальної роботи - Лукова Любов Василівна.

Педагогічний колектив складається з 22 вчителів.

Вищу освіту мають 17 педагогів, 5 – середню спеціальну.

Вищу категорію мають 7 педагогів, І категорію - 3 вчителі, ІІ категорію - 3 вчителі, категорію «спеціаліст» мають 8 вчителів.

Колишні учні – вчителі даної школи: Миколюк Надія Василівна(вчитель історії, правознавства), Петрівська Надія Федорівна (вчитель математики), Гриб Іван Іванович (вчитель музичного мистецтва, трудового навчання), Прибиш Алла Петрівна (вчитель фізики, інформатики, астрономії), Тупайло Лариса Михайлівна (вчитель основ здоров'я).

Не одне покоління учнів навчалося в нашій школі та закінчили її. Серед них 13 учнів були нагородженні золотими медалями «За особливі успіхи у навчанні».

Це такі учні - випускники:

1. Моніч Галина Петрівна, випуск 1980 року.

2. Малишко Марія Миколаївна, випуск 1980 року.

3. Безсмертна Вікторія Олександрівна, випуск 1997 року.

4. Зерщеков Дмитрій Анатолійович, випуск 1997 року.

5. Куценко Антоніна Миколаївна, випуск 2001 року.

6. Волинець Юлія Юріївна, випуск 2001 року.

7. Гудзь Оксана Михайлівна, випуск 2001 року.

8. Шабатин Людмила Олександрівна, випуск 2001 року.

9. Шабатин Катерина Вікторівна, випуск 2002 року.

10. Казьміренко Юлія Сергіївна, випуск 2003 року.

11. Ковальчук Ірина Вікторівна, випуск 2003 року.

12. Масляник Альона Ігорівна, випуск 2003 року.

13. Волинець Юрій Юрович, випуск 2003 року.

14. Чарупа Альона Вікторівна, випуск 2007 року.

15. Велика Дар’я Станіславівна, випуск 2007 року.

16. Балишова Оксана Геннадіївна,випуск 2007 року.

З кожного випуску всі ці роки до вищих навчальних закладів вступила значна частина випускників.

Серед випускників школи є вчителі, медики, інженери, працівники сільського господарства, інших сфер народного господарства, військові,працівники правоохоронних органів.

Славиться наш заклад і відомими людьми, які в ньому навчалися:

Житовоз Володимир Петрович, випускник 1972 року – заслужений тренер України, Житовоз Тамара Василівна – поетеса, Скрид Василь Іванович – поет, Куценко Тамара – поетеса.

Кiлькiсть переглядiв: 8065